RUHUN SOKAK GÜRÜLTÜSÜ DÜŞ RİTMİNDE

THE DIN OF STREET SPIRIT SOUNDS IN THE RYTHME OF DREAMS

21 Mart 2009 Cumartesi

10.02.2009/Düş Kaydı

1) Kız bulmak için bay N.D.ile Amerikan Hastanesi'ne gidiyorum. Hastane koridoru, Penadur-la 1.200.000 ünite gibi kokuyor. Sonra hastanenin üst katına çıkıp, doktora yedi çeşit kız istediğimi söylüyorum. Bunun üzerine alt kattaki kıyma makinesi çalışıyor ve altındaki poşetlere 7 ayrı et, kıyma olarak kıyılıyor. Kıymalardan birinin 'mundar' cinsi olduğunu söylüyorum.
2) Bir iskeleden aşağı bakıldığında, suyun içinde Lenin kafalarından oluşan küçük heykelcikler görülüyor. Köylünün biri ise bir yandan ‘pis komünistler’ diye bağırıp, diğer yandan heykelcikleri suyun içinde açmaya çalıştığı çukurlara gömmeye çalışıyor ancak adam ne kadar uğraşırsa uğraşsın, suyun içinde çukur açmayı başaramıyor ve bir türlü yok edemiyor Lenin heykelciklerini.
3) Paltomu diktirmek için terziye veriyorum ve bir süre sonra geri alıyorum. 66 milyon hesap isteniyor. Çok fazla geliyor istedikleri para. İçindeki tüm delikleri diktim diyor terzi. Yine de çıkarılan hesap sinirlerimi düzeltmeye yetmiyor. Parayı ödeyip dükkandan ayrılıyorum. Bir süre sonra bakıyorum ki paltonun sol cep kısmı yırtık. Ödediğim paraya onu da dikmeleri amacıyla dükkana geri dönüyorum. Orada çalışan kıza cebimi dikmesini ancak ekstra para vermeyeceğimi söylüyorum. Cebin dikilemez olduğunu çünkü bir kadınla kavga sırasında yırtıldığını söylüyor kız. Cebime elimi sokmak istemediğimi, para koymayacağımı, dolayısla cebi kapatacak biçimde dikmesi gerektiğini yineliyorum. Kız başka müşterilerle konuşmaya dalıyor, beni başından savıyor.
Bunun üzerine ona son kez dikime başlayıp başlamayacağını soruyorum. Kız yeninden cebin dikilemez olduğunu söyleyince yaptıkları işin boktan bir iş olduğunu söyleyip dükkandan çıkmak için delik paltomu alıyorum. O sırada kıza karşı inanılmaz bir arzu hissediyorum. Özür dileyip ona duyduğum bağlılık nedeniyle ağlamaya başlıyorum. Cebim, her gözyaşıyla biraz daha yırtılıyor.

Tan Tolga Demirci

Hiç yorum yok: